Kaynak Hatlarımız

Laboratuvar

Yeteneklerimiz

Laboratuvar

ÖLÇÜM LABORATUVARI
Müşteri isteklerine göre değişen testlerin yapılması ve standartlara uygunluğunun değerlendirilmesi Tofaş / Fiat tarafından onaylı laboratuarımızda gerçekleştirmektedir.

 

BOYUTSAL ÖLÇÜM
Şirketimiz numune, ön seri, seri imalat ürünleri, kalıp, aparat ve fikstür ölçümlerini DEA GLOBAL üç boyutlu koordinat ölçme cihazları ile yapmaktadır.

 

METALURJİ TESTLERİ

1. Zwick Roell Çekme / Basma cihazı ile malzeme fiziksel özellik testleri, punta kopma mukavemeti testleri, cıvata / somun vb yardımcı malzeme itme kg testler, emniyet parçaları çekme testleri yapılmaktadır.

 

2. Metalografik numune hazırlama ekipmanımız ile punta kaynak ve gaz altı kaynak penetrasyon testleri yapılmaktadır.

 

Mikroskop
Metalografik Taşlama ve Parlatma Cihaz
Metalografik Numune Kalıplama Presi
Metalografik Numune Kesme Cihazı

 

3. Serlik ölçme cihazı ile malzeme sertlik kontrolleri

 

4. Kaplama Kalınlığı ölçümleri


 

 

 

KALİBRASYON
· Kumpas
· Mikrometre
· Tampon Mastarlar

 

ÇEVRE KOŞULLARI TESTLERİ
· Sıcaklık ve Nem Testleri
· Sıcaklık Şok Testi
· Benzin Dayanım Testi
· Yapışma Testi

 

Tesisimizde ürettiğimiz parçaların ilk, ara ve son kontrolleri tecrübeli kalite personelimiz tarafından yapılmaktadır. Denetim ve kontrollerde kullandığımız standart kumpas, mikrometre, fikstür ve aparatların yanısıra, üç boyutlu ölçüm cihazımızda (CMM) daha hassas ölçümler gerçekleştirebilmekteyiz. Sürekli iyileştirme ve sıfır hata prensiplerini benimseyen firmamızda uyguladığımız ölçüm ve testler arasında,kaplama kalınlığı ölçümü, yapışma testi, gaz dayanım testi, su ve nem dayanım testleri, korozyon ve termik şok testleri, penetrasyon ölçümü, kaynak kopma testleri yer almaktadır. Ana sanayilerimizden gelen PPM ve SPC raporları bu konumuzda titiz ve özenli çalıştığımızın göstergesi niteliğindedir. Bu özenli ve titiz çalışmalarımız sonucunda TOFAŞ TÜRK OTOMOBİL FAB.A.Ş. 'den aldığımız "EN İYİ YAN SANAYİ KALİTE ÖDÜLÜ" ile işimizi iyi yapmanın gururuyla YEPSAN A.Ş. olarak "Önceliğimiz kalite, Hedefimiz kardır", İlkesi ile yeni projelerle yeni hedeflere yürümeye devam edeceğimizi taahhüt ederiz.